Instagram'da takipçi ve beğeni kazanmanın 9 yolu

Yazar: En uygun fiyatlarla instagram takipçi, instagram beğeni ve instagram canlı yayın izlenme satın al!

Instagram’daki beğenilme çılgınlığı devam ediyor. Fakat takipçi kazanmanın da en değerlisi kendinden, yani organik olanı. Size takipçi ve beğeni kazanmakla ilgili bazı tüyolarımız var.

Takipçilerinizi ve beğenilerinizi arttırmak için aslında herkesin kullanabileceği fakat çoğu kişinin yanlış kullandığı için faydasından ziyade zararını gördüğü bazı yöntemler var.


1 -) Doğru zamanda paylaşım yapın:
“Paylaşım yapmanın en doğru zamanı şu gün, şu saattir” diyebileceğimiz tek bir zamanın olmasını çok isterdik, fakat maalesef yok. Bu yüzden profesyonel bir iş çıkaracaksanız, kendi takipçi kitlenizin neye ne zaman tepki verdiğini, gerekirse bir tablo tutarak test etmenizde fayda var.

  • Instagram Takipçi Satın Al

2-) Paylaşımlarınızda samimi olun:
Unutulmamalı ki takipçiler her şeyden çok takip ettikleri markaların veya kişilerin hayatlarına girebilme hissini yaşadıkları için takip ediyorlar. Bu yüzden ister markanızın ürününü satıyor olun, ister fenomen olma yolundaki birisi; ulaşılamayacak olanı ulaşılabilir hissettirmekte ve her zaman samimi olmakta fayda var.

  • Instagram Takipçi Satın Al

Unutmayın, Instagram’da satış yapmak amaçlı bir profiliniz olsa bile, arada bir insan odaklı ve eğlenceli paylaşımlarda bulunmaktan kaçınmayın. Bu tür paylaşımlar en çok etkileşimi alanlar oluyor.

3-) Görsel kaliteyi yüksek tutun:
Çektiğiniz fotoğrafların Instagram’a koymadan önce edit’leyebileceğiniz bir çok aplikasyon bulunuyor. Kullanımları da muhteşem kolay. Şunlara bir göz atmanız önerilir: Snapseed, VSCO, Instaframe, Filterstorm Neue, Enlight, Mextures. Tüm bunları kullanırken, fotoğraflarınızın bütünsellik içerisinde olmasının önemli olduğunu unutmayın. Aynı hesaptan farklı kişilerin çektiği izlenimini verecek fotoğraflar paylaşmamaya özen gösterin. Özetle tutarlı olun. Ayrıca çözünürlüğün ötesinde, klişelerden uzak durduğunuz, özgün fotoğraflar paylaşmanız hanenize er ya da geç artı puan olarak yazılacak.

  • Instagram Takipçi Satın Al

4-) Videoyu ve hikayeleri kullanın:
Hikayeler özelliğini kullanırken sürekli göz önünde olmak adına gitgide anlamını yitiren video bombardımanından kesinlikle kaçının. Instagram hesapları doğru yönetilen markaların yaptığı gibi, ürününüze vurgu yapmak, eğlendirmek ve değer yaratmak için siz de yaratıcı videolar oluşturmaya çalışın.

  • Instagram Takipçi Satın Al

5-) Takipçilerinizle etkileşim halinde olun:
Takipçilerinizin soru ve taleplerine egosuzca, esprili bir dille yanıt vermekten kaçınmayın. Hatta onlarla olan ilişkinizi bir adım ileriye taşıyıp, yeri geldiğinde sizi destekleyecek paylaşımlar yapmalarını istemenizde bile sakınca yok.

6-) Instagram bio’nuza özen gösterin:
İlk intiba Instagram’da da önemlidir. Instagram bio’nuzun temiz ve düzenli bir şekilde doldurmalısınız. Gereksiz bilgi ve karakterler kullanamaktan kaçınıp, olabildiğince düzgün bir imaj çizmek tahmin edilenden fazla önemli. Yine bu alanda mottonuzu temsil eden bir özlü sözü paylaşmanız ya da samimi bir sesleniş cümlesi, karakterinizle ilgili doğru bir imaj çizmenizi sağlayabilir.

Ayrıca Instagram’ın yeni sayılabilecek özelliği “Instagram İşletme Profili” ile “İletişim” butonu koyarak daha kurumsal bir görüntü verebilirsiniz. Ek olarak bu sayede takipçi sayısındaki artış (günlere göre), etkileşim, en iyi post’lar, erişim rakamları, takipçilerinizin demografik bilgileri ve aktif oldukları saatler gibi istatistiki bilgilere de ulaşıp, doğru bir planlama yapabilirsiniz.

instagram isletme profili

  • Instagram Takipçi Satın Al

7-) Hashtag’leri doğru kullanın:
#Takibetakip gibi hashtag’leri zaten kullanmadığınızı tahmin edebiliyoruz. Fakat yine de paylaşımınızla ilgili, yalın hashtag’ler kullanmaya özen gösterin. Rakiplerinizin ve beğendiğiniz kişilerin/markaların hashtag’lerini takip edin. Ürününüzle ilgili aklınıza gelen kelimeleri Instagram arama fonksiyonunda hashtag olarak mutlaka aratın. Karşınıza çıkan hashtagler en popüler olanları olacak. Bu da o hashtag ile çok paylaşım yapıldığı ve sizin paylaşımınızın onların arasında kaybolma ihtimalinin yüksek olduğunu gösterir. Bu yüzden popüler ve niş tanımlamaları harmanlamaya uğraşın.

Adede değil, niteliğe odaklanın. TrackMaven’ın, paylaşımın hashtag’lerinin sayısı ile aldığı etkileşim arasındaki ilişkiyi fazla hashtag ile aldığı etkileşim arasında bir bağlantı bulunduğunu gösteriyor. Fakat işin matematiğine girecek olursak, paylaşım başına 4-5 hashtag’den sonra, paylaşım başına etkileşim gitgide düşüyor. Yani yaratılan görüntü kirliliğine değmiyor. Sonuç: En ideali 4 veya 5 hashtag!

instagram hashtag etkileşim

  • Instagram Takipçi Satın Al

8-) Bir partner bulun:
İrtibat halinde olduğunuz, benzer takipçi kitlesine sahip başka hesaplarla çarpraz promosyon yapın. Karşılıklı olarak birbirlerinizin hesaplarını veya paylaşımlarını belirli aralıklarla tanıtıp, destekleyeceğiniz bir iş ortağı bulmanız hem siz, hem diğer taraf için olumlu sonuçlar doğuracak. Herkesin kazandığı durum tam da bu işte!

9-) Instagram Takipçi Satın Al

  • Instagram takipçi satın al konusunda Türkiye'nin tercihi www.insdijital.com ile Instagram takipçi satın al ile hesaplarınızı %100 Güvenle büyütün.

Bir Not
Yenilikleri takip etmeniz, her zaman sizi bir adım öne taşıyacak. Instagram’da ve diğer sosyal mecralarda platformların sürekli olarak sunduğu yeni imkanları ilk kullananlardan olmanın olumlu geri dönüşünü mutlaka hissedeceksiniz.